Atrakcje Rabki Zdrój:

Tężnia Solankowa i Pijalnia Wód Mineralnych

Na obrzeżach Parku Zdrojowego, przy Alei Jordana znajduje się kompleks dwóch, drewnianych pawilonów o charakterze leczniczo - inhalacyjnym: Tężnia Solankowa oraz Pijalnia Wód.
W jednym z obiektów mieści się sala, w której dostępny jest szeroki wybór wód leczniczych. W drugim funkcjonuje ogólnodostępna tężnia – inhalatorium na wolnym powietrzu. Jest to jedyny tego typu obiekt w Małopolsce. Środek tężni stanowi kolumna obudowana drewnianym rusztem, który wypełniony został gałązkami tarniny. Z znajdującego się w pobliżu odwiertu „Helena” solanka transportowana jest na szczyt kolumny tężni, a opadając rozpryskuje się na gałęziach i tworzy wokół tężni solankowy mikroklimat. Korzystanie z tężni polega na spacerowaniu wokół kolumny i wdychaniu solankowego aerozolu. Przenikające przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę mikroelementy korzystnie wpływają na układ odpornościowy.
Inhalacje solankowe zalecane są przede wszystkim przy przewlekłych stanach zapalnych układu oddechowego, alergiach oraz ogólnym wyczerpaniu organizmu. Wskazane są również osobom pracującym w znacznym zapyleniu lub w wysokiej temperaturze, dla palaczy tytoniu, dla osób pracujących głosem, czy mieszkańców dużych aglomeracji miejskich.
Tężnia położona jest w otoczeniu malowniczego Parku Zdrojowego, jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów i kuracjuszy. Polecany nie tylko ze względu na swoje walory zdrowotne, ale również jako miejsce relaksacyjne i atrakcyjne do spotkań z przyjaciółmi oraz wypady rodzinne.

Pijalnia Wód Mineralnych w Parku Zdrojowym czynna jest codziennie
w godzinach: 10.00 -18.00

Nieokreślone